Тест " Визначення сили волі "

Сила волі – це найважливіша риса людської особистості, це здатність сконцентрувати більшу частину або всю свою енергію для досягнення поставленої мети. Безумовно, її наявність говорить про те, що перед вами сильна і цілеспрямована людина.

   До речі, багато хто ототожнює силу волі і власне сам характер людини. Яскравим підтвердженням цього є вираз «сильний характер». Найчастіше так говорять про тих людей, які характеризуються наявністю великої сили волі.          Це означає, що людина постійно працює над собою і вдосконалюється, поступово перемагаючи свої недоліки і усуваючи слабкі сторони. Тому виховувати в собі силу волі потрібно кожній людині, цілеспрямовано і регулярно.
  Цей тест допоможе з’ясувати, як у вас справи з такою важливою якістю, як сила волі.
 Інструкція: Вам потрібно прочитати судження і дати відповідь так чи ні.
1.     Чи в стані ви завершити розпочату роботу, яка Вам не цікава відразу, незалежно від того, що і обставини дозволяють Вам відірватися, а потім продовжити?
2.     Чи можете Ви без особливих зусиль подолати внутрішнє протистояння, коли вам потрібно зробити щось неприємне (наприклад прийти на навчання у вихідний день)?
3.     Коли потрапляєте у конфліктну ситуацію – у навчанні або у побуті – чи в змозі Ви взяти себе в руки настільки, щоб подивитися на ситуацію  без надмірної емоційності, свідомо, з максимальною об’єктивністю? 
4.     Якщо Вам прописали дієту, чи зможете Ви подолати спокусу заборонених продуктів?
5.     Чи знайдете Ви в собі сили встати вранці раніше звичайного, як було заплановано ввечері?
6.     Чи залишитися Ви на місці трагічної події для того, щоб дати свідчення?
7.     Ви швидко відповідаєте на листи?
8.     Якщо у Вас виникає страх перельоту на літаку чи відвідування стоматологічного кабінету, чи зможете Ви без особливих зусиль подолати це відчуття і в осатаній момент не змінити свого рішення?
9.     Чи зможете Ви приймати дуже неприємні ліки, які Вам наполегливо рекомендують лікарі?
10.Чи виконуєте Ви поспішно дану обіцянку, навіть якщо її виконання принесе  Вам немало клопоту, іншими словами, чи є Ви людина слова?
11.Чи без коливання  Ви вирушаєте у відрядження в незнайоме місце?
12.Чи чітко Ви дотримуєтесь розпорядку дня: часу пробудження, прийняття їжі, навчання, прибирання та інших справ?
13.Чи критично Ви ставитеся до бібліотечних заборгованостей?
14.Навіть найцікавіша телепередача не змусить Вас відкласти термінову і важливу роботу. Так це чи ні?
15.Чи зможете Ви припинити сварку і промовчати, хоч якими б образливими Вам здалися слова опонента?
Дайте відповідь на поставленні питання, оцінюючи їх за балами наступним чином: « так » – 2 бали; « не знаю » – 1бал; « буває » – 1 бал;      « ні » – 0 балів.
0-12 балів: із силою волі справи у Вас не дуже добрі. Ви виконуєте те, що легше і цікавіше, навіть якщо це може чимось зашкодити. До своїх обов’язків ставитесь без особливого ентузіазму, що нерідко призводить до конфліктних ситуацій. Ваша позиція характеризується відомим висловом « Що, мені більше всіх потрібно?». Будь яке прохання чи зобов’язання ви сприймаєте майже як фізичний дискомфорт. І справа тут не в слабкості волі, а у Вашому егоїзмі. Спробуйте подивитися на себе з точки зору саме цих оцінок і це допоможе Вам змінити своє ставлення до оточуючих, дещо змінивши в своєму характері. Якщо Вам це вдасться, то Ви лише виграєте.

13-21 бал: сила волі у Вас посередня. Якщо стикаєтеся з труднощами,то намагаєтеся їх долати. Але якщо побачите обхідні шляхи, відразу ж скористаєтеся ними. Не перестараєтеся, але і даного Вами слова не порушите. За власним бажанням зобов’язань не візьмете. Це не зовсім  позитивно характеризує Вас перед керівництвом і оточуючими. Якщо маєте намір досягнути в житті більшого, спробуйте тренеру вати волю.

    22-30 балів: із силою волі у Вас все добре. У важку хвилину Ви не підведете. Вас не лякають ні нові доручення, ні далекі поїздки, ні справи, котрі лякають інших. Хоча інколи ваша чітка і тверда позиція з непринципових питань набридає оточуючим. Сила волі це дуже добре, але бажано у своєму активі мати і такі якості, як гнучкість, поблажливість, доброта.

Комментариев нет:

Отправить комментарий